אלי פישר

אלי פישר
ד"ר אלי פישר
ד"ר פישר בלי מקדם הגנה הוא סיפורו של אלי פישר, המדען, התעשיין והמותג.
ד"ר פישר חושף את סיפור חייו, מיום שעלה ארצה עם משפחתו בשנת 1938, ועד היום, כאשר הוא עומד בראש קונצרן ענקי המייצא את מוצריו לרחבי העולם.
חלקו הראשון של הספר הוא סיפור חייו עד הקמת המפעל: ילדות בצ'כיה, זיכרונות מגן הילדים, לימודים בבית חינוך צפון בתל-אביב, לימודים במגמה חקלאית בכפר הירוק, צבא, האוניברסיטה העברית ודוקטורט בארצות-הברית. אחרי שסיים את בית הספר העממי לא רצה להמשיך ללמוד. בלחץ הוריו התקבל לבית ספר תיכון, וכעבור שנתיים כבר הצטיין בלימודיו. הוא חלם על פיתוח תרופות ולמד להכיר צמחי מרפא. בצבא היה חייל פשוט שנלחם כדי למלא תפקיד מועיל ולא להיות רק מספר צבאי.
פרקים גדולים בספר מספרים על חוויות שעבר באותם הימים, למשל אשפוז בבית החולים תל-השומר לניתוח עיניים. אז הכיר את יענקלה הנשק שלמרות עיוורונו היה עליז ובלילות רקד טנגו עם האחיות. באוניברסיטה העברית למד ביוכימיה. משכורות הוריו לא הספיקו כדי לתמוך בו, והוא עבד לפרנסתו בעבודות בניין ובערבים היה הולך לאכול עוגה וקפה אצל דודתו כדי לחסוך ארוחת ערב.  חודשים אחדים לימד טבע בבית חינוך עיוורים, והצליח להחדיר להם את אהבת המקצוע בשיטות הוראה שהוא עצמו המציא ופיתח.
בתום לימודיו באוניברסיטה העברית נשלח לעשות דוקטורט בהרווארד. הוא נשא אישה את דבורה, וכעבור שנתיים בארצות הברית הם חזרו ארצה עם דוקטור ועם הבת דפנה. אלי ויתר על הצעות מפתות לעבוד בחו"ל. הוא שב ארצה וחיפש עבודה. עשרה חודשים עבד ב'אסיא' ועזב, כי רצה לפתח תרופות בעצמו. באותה העת הוזמן לשנת לימודים במעבדות חברת 'בארנס היינד' בסן פרנציסקו. שם למד כיצד לנהל מפעל. שוב ויתר על הצעות מפתות להישאר בארצות-הברית ושוב ארצה.
חלקו השני של הספר מספר על צמיחת האימפריה של פישר.


תצוגה: רשימה / רשת
הצג:
מיין לפי:
Dr. Fischer The Man Behind the Logo
368 עמודים..
₪98 ₪82
Dr. fischer upfront
עמודים 349 שנת הוצאה 2008..
₪72 ₪72
ד''ר פישר בלי מקדם הגנה
תל-אביב הקטנה בתל-אביב שכרנו דירה בת שלושה חדרים בקומה השלישית ברחוב גוטליב פינת שד..
₪84 ₪72
פיליפינית – המסע משדות האורז
סיפור עוצמתי, מרתק ומעורר מחשבה על אישה אמיצה שנחלצה מחיי עוני ובדידות בשדות האורז בפיליפינים ומצאה ..
₪76 ₪60
שיט בחסקה תמורת דינמיט
אסופת הסיפורים שיט בחסקה תמורת דינמיט היא הצצה לחייו של אלי פישר. דרך הסיפורים אנו פוגשים ..
₪88 ₪72

סל קניות

סל הקניות ריק!